“Болюча новина для Московського патріархату”: Ватикан офіційно визнав Помісну церкву

0
2439

Сьогодні, 17 грудня, офіційний портал новин Ватикану повідомив про обрання митрополита Епіфанія настоятелем автокефальної православної церкви в Україні.

Про це пише архієпископ Євстратій (Зоря) на сторінці у Facebook.

Фактично, ця новина є публічним канонічним визнанням Вселенським Патріархом Варфоломієм Української церкви та її митрополита.

“Дуже болюча новина для Московської патріархії і дуже вагома для католицького і всього християнського світу. Хоча відсутність євхаристійного єднання між католицькою церквою і православною церквою визначає, що офіційно перша не здійснює церковного акту визнання нової автокефалії, проте фактично поширення цієї офіційної новини є сигналом для всіх, хто ще сумнівається, зокрема помісні церкви: дипломатія Вселенського Патріархату перемогла московські потуги”, — додав Євстратій.

За словами архієпископа,така дія з боку Ватикану спонукає  ті церкви, які ще не визначилися з визнанням автокефалії, зробити це відразу після вручення Томосу. “Можливо саме тому Вселенський Патріарх і призначив цю подію на 6 січня — щоб дати час тим, хто ще вагається, чи ухвалити правильне рішення і підтримати нову автокефальну церкву”, — припустив Євстратій.