Боялись, що підірвуть Керченський міст – версія Путіна про агресію на Азові

0
1533

За словами Путіна, воєнним станом Україну поділено на дві частини.

Російські прикордонники пішли на таран українських військових човнів у Керченській протоці через начебто загрозу підриву незаконного Керченського мосту.

Про це під час прес-конференції у Буенос-Айресі заявив президент Росії Володимир Путін, передає “Интерфакс”.

За його словами, коли українські човни начебто відмовилися підкорятися вимогам прикордонників РФ і рухалися в протоку, російські човни пішли на таран, бо часто звучало публічно, що “збираються підірвати міст”.

“Що робити нашим прикордонникам? Вони змушені були діяти відповідним чином. На вимоги прикордонників не підкоряються (українські кораблі), почали тікати в нейтральні води. Прикордонники діяли відповідно до наказів і статутів. Так би діяли будь-які прикордонні сили будь-якої держави, якщо б так було порушено їхній державний кордон”, – сказав Путін.

Він також додав, що воєнний стан в Україні після інцидента введено у тих областях, де рейтинг президента України Петра Порошенка начебто низький, тому Україну “поділено на благонадійну і неблагонадійну”.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру “Яни Капу” і двом катерам “Бердянськ” і “Нікополь”. Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем “Дон”. Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. Згодом так звані суди заарештували їх на два місяці.