Денісова вимагає від російської влади належних умов для Сущенка

0
1431

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від російської влади забезпечити незаконно засудженого українського журналіста Романа Сущенка належною медичною допомогою та належними умовами утримання.

Денісова звернулася з листом до Уповноваженої з прав людини у Російській Федерації Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно вжити заходів щодо забезпечення Романа Сущенка належними умовами утримання та медичною допомогою, пише український омбудсмен на своїй сторінці у Facebook.

“Так, важко навіть уявити жахливі умови утримання Романа в колонії, про які він пише у своєму листі: антисанітарія, цвіль, таргани, щурі. Його погано годують. До того ж, за словами родичів, у Романа нещодавно діагностовано артеріальну гіпертензію”- йдеться в повідомленні.

Відомо, що ФСБ Росії затримала кореспондента “Укрінформу” Романа Сущенка у 2016 році в Москві та звинуватила у шпигунстві. 4 червня 2018 року Московський міський суд засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. 12 вересня Верховний суд РФ визнав цей вирок законним. На початку листопада Сущенка етапували до виправної колонії в Кіровській області РФ.