ДТЕК Ахмєтова монополізує енергетичний ринок, – експерт

0
1650
фото: ТСН

ДТЕК продовжує монополізацію енергетичного ринку – енергетичний гігант купив у російської групи VS Energy два обленерго: Київобленерго та Одесаобленерго. Також ДТЕК планує поглинути і решту 5 обленерго, що залишаються у власності росіян. Таким чином, під контроль Ахметова можуть перейти Херсонобленерго, Кіровоградобленерго, Житомиробленерго, Чернівціобленерго, Рівнеобленерго.

Про це на своїй сторінці у facebook написав експерт Андрій Герус.

За інформацією експерта ціна покупки двох обленерго, яка була здійснена на початку січня, складала 250 млн дол: 180 млн дол за 94% акцій Київобленерго та 70 млн дол за 68% Одесаобленерго.

“Сьогодні ДТЕКу належить 15% всіх розподільчих електричних мереж (120 тис км.), із покупкою ще двох обленерго у власності буде 25% усіх роздрібних мереж (208 тис км.). А після поглинання решти 5 обленерго у власності буде 42% всіх українських розрібних електричних мереж або 344 тис км.

Вже сьогодні обленерго ДТЕК контролює передачу та збут 37% всієї електроенергії. Після покупки ще двох обленерго ця доля виростає до 48%. А після поглинання ще 5 обленерго ДТЕК контролюватиме 57% всієї передачі та збуту електроенергії. Це безпрецедентна ситуація, коли один олігарх отримує у власність таку кількість мереж, які є елементом критичної інфраструктури (газові мережі є у державній власності і лише у користуванні у облгазів)”, – зазначив дописувач facebook.

Експерт підкреслює, що станом на сьогодні маємо: монополізацію ринку у сегменті енергетичної сировини, оскільки 85% видобування всього українського вугілля належить ДТЕКу Ахметова; монополізацію сегменту виробництва електроенергії, а саме 80% усіх вугільних електростанцій. Також, на його думку, уже відбувається монополізація електромереж  та роздрібного сегменту, коли біля 50% передачі та постачання електроенергії буде також у руках ДТЕК.

“Коли ДТЕК скупив вугільні шахти та вугільні електростанції, то тарифи вугільних електростанцій стрімко виросли. Стали у 3 рази вищі від тарифу атомних станцій, на 75% вищими від тарифів у Росії та на 40% вищими від таких тарифів у Європі. Коли замість Клюєва тему “зелених” тарифів очолив ДТЕК Ахметова, то надвисокі сонячні “зелені” євротарифи тепер дають окупність 4 роки (за Клюєва було 5,5-6 років). Неважко спрогнозувати, що буде із тарифами обленерго, а вміти “мотивувати” чиновників та політиків – це фірмовий стиль ДТЕКу Ахметова”, – заявив Андрій Герус.