Геращенко отримала листи від українських політв’язнів Карпюка та Кияшка

0
1545

Народна депутатка та віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко отримала листи від Миколи Карпюка та Ігоря Кияшка, ув’язнених у Росії з політичних мотивів.

Про це нардеп повідомила на своїй сторінці у Facebook.

“Никто не вправе заявлять, что украинцы не способны на национальную солидарность”, – це з листа Миколи Карпюка, де багато важливих роздумів про силу любові і добра. Я не знаю пана Миколу особисто, але з листа мені здалося, що він – глибоко віруюча людина, серце якої відкрите і не озлобилося попри обставини, попри 5 років тюрми”, – написала депутатка.

За інформацією, українця Миколу Карпюка засудили до 22, 5 років років за звинуваченням в участі у Першій чеченській війні ще у траві 2016 року. Чоловік каже, що був захоплений російськими силовиками незаконно, а свідчення і зізнання були отримані російським слідством під тортурами. Правозахисний центр “Меморіал” у Росії визнав Карпюка політв’язнем. У цій же справі засуджений ще один українець – Станіслав Клих. Жителя Лубен Полтавської області, юриста Ігоря Кияшка затримали 10 квітня 2018 року у Нижньому Новгороді, коли той приїхав туди по ліки для свого сина. У цьому російському місті розташований фармацевтичний завод, який випускає потрібний  препарат. У грудні Нижньогородський обласний суд у Росії засудив Кияшка до восьми років колонії суворого режиму.