“Каже, що Москва – наша батьківщина”: На Вінниччині віряни ПЦУ заблокували  батюшці вхід до храму (ВІДЕО)

0
1822

У одному із храмів у селі Лукашівка на Вінниччині місцева громада посварилася зі священиком, вимагаючи переходу до ПЦУ.

Про це повідомляє ТСН.

Вже в цю суботу, 12 січня, відбудуться парафіяльні збори, на яких громада голосуватиме, яка саме юрисдикція їм потрібна, бо частина села Лукашівка виступає за помісну українську церкву, відтак парафіяни заблокували двері в храм, де служить священик Московського патріархату. Батюшка Федір Расторгуєв свариться із прихожанами, бо частина жителів Лукашівки почала виступати за Православну Церкву України. Щоб насолити настоятелю, двері у храм заблокували.

“Я приїхав, а в храм зайти не можу, як нормальна людина – замінений замок, а через вівтар заблоковані двері”, – обурюється батюшка Федір Расторгуєв.

За  словами місцевого жителя, двері просто заблокували, аби злодії нічого не винесли. “Ми зробили дві дірки і взяли на цвяхи, що заблокувати – все, що ми зробили”, – пояснив селянин.

Поставити крапку у протистоянні селян мають збори. Зі слів голови громади, їх призначили на суботу. “Є 250 дворів, тобто 750 жителів. Збори все покажуть – не можу судити. Молоді багато є, звичайно, вони схиляються до української церкви”, – розповів Лукашівський сільський голова Віктор Медяник. “У нас практично 80% молоді, і все село за нову українську церкву. А тут збирається 20 бабусь, яких батюшка налаштовує, що Симеон – Юда, що Москва – наша батьківщина”, – каже Світлана Ібер. Поліція в ситуації нічого протиправного не виявила та констатувала, що замок змінив сам священик.