Монетизація субсидій стартувала: скільки українцям відшкодують за економію

0
1591
woman working with calculator, business document and laptop computer notebook

З 1 січня стартувала програма уряду щодо монетизації субсидій українцям.

Ця програма також вимогою Міжнародного валютного фонду в рамках виділення Україні чергового траншу. Виплата громадянам “живими” грошима в 2019 році пройде у три етапи. Про це розповіли представники Мінсоцполітики.

На першому етапі, з 1 січня 2019 року, монетизацією пільг і субсидій зможуть скористатися ті сім’ї, які звертаються за державною допомогою вперше.

У Мінсоцполітики детально розповіли, як це буде працювати, та що потрібно зробити громадянам вже сьогодні.

“Субсидія від держави буде приходити на персональний обліковий рахунок в Ощадбанку. Банк буде розраховуватися за субсидіанта з постачальниками комунальних послуг, і відразу інформувати смс-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку, – пояснюють в прес- службі Мінсоцполітики. – Наприклад, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1500 гривень, а сума всіх комунальних платежів становить 2000 гривень. Тоді 1500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує постачальникам і проінформує субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 гривень”.

На другому етапі, з 1 травня, такою монетизацією зможуть скористатися ті українці, які отримують субсидії або пільги вже багато років і користуються державною допомогою в літній період.

Третій завершальний етап розпочнеться восени. З 1 жовтня 2019 року, запрацює повномасштабна монетизація.

У цьому випадку кошти перерахують усім субсидіантам за результатами попереднього опалювального сезону та повернуть ту частину, яку громадяни змогли зекономити на субсидії.

Повідомляє: Знай.юа