На Буковині священик російського патріархату вкрав церковну святиню, – ЗМІ

0
4828
Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій звинуватив керівника Чернівецько-Буковинської єпархії Московського патріархату Мелетія у крадіжці церковної святині антимінсу.

Про це він розповів під час брифінгу після спільного богослужіння, повідомляє  Укрінформ.

«Процес об’єднання на Буковині проходить не так гладко, як хотілося б. Йдуть дискусії, поширюється неправдива інформація, бувають навіть гострі дискусії, які днями були у селі Карапчів Вижницького району. Це парафія, яка уже провела збори щодо переходу до нашої Православної Церкви України. А в неділю керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією митрополит Мелетій із секретарем та «групою підтримки» зайшли у церкву, виманили з приміщення місцевого священика і забрали уже підписаний мною антимінс – святиню, на якій служать літургію. Зробили це у святий вечір напередодні Різдва», – сказав архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій.

Щоправда, після звернення до правоохоронних органів, священики Московського патріархату повернули святиню та повідомили, що сталася прикра помилка.

«Заяв про вчинення крадіжки до нас не надходило. Було тільки повідомлення про міжконфесійне непорозуміння щодо реалізації релігійних канонів, а саме заміни антимінсу при переході від УПЦ МП до ПЦУ», – розповіли у прес-службі Нацполіції у Чернівецькій області.

Представники ПЦУ дивуються не лише зухвалості московських священиків, а й тому, що їм не вистачило сміливості попросити у своїх колишніх прихожан вибачення за фактично зірване свято Різдва.

«На пораду їм вибачитися, у них не хватило духу. Покаятися, що вони взяли не своє, вони не захотіли, навпаки, призиваючи інших до покаяння. Але для нас, на превеликий жаль, це не стало великим сюрпризом. Хоча ми думали, що вони вищі духовно», – додав архієпископ Онуфрій.

Антимінс – посвячена хустина із зашитою частиною мощів святих на престолі у православних церквах. На антимінсі звершується під час літургії таїнство Євхаристії. Без антимінса не можна служити літургії.