На фресці каплиці у Києві зобразили учасників АТО та героїв Майдану

0
1710

У Києві, у каплиці Воздвиження Чесного Хреста Господнього (Української греко-католицької церкви), освятили настінну фреску, присвячену Борцям за Волю України в усі часи.

Поруч із воїнами Київської Русі, Козаччини і УНР – і сучасні АТОвці, що геройськи полягли у боях за Україну – зокрема, Андрій Кизило з Умані (позивний «Орел») та Василь Сліпак зі Львова (позивний «Міф»). Зображені на фресці були християнами, але далеко не всі греко-католиками – скажімо, ті ж Герої часів Русі і Козаччини чи Герої УНР – Петро Болбочан, прославлений переможним походом на Крим і Петро Дяченко, полководець славетних «чорних запорожців», які здобули цілий ряд перемог (більшість – на Черкащині) під час Першого Зимового походу Армії УНР…

На церемонії освяти фрески (роботи київської художниці Марини Соченко) були присутні і воїни ЗСУ – як ветерани бойових дій, так і ті, хто ще воює. Зокрема, був і Герой України, генерал-майор Ігор Гордійчук, який командував звільненням і обороною Савур-могили та справді чудом вижив після надважкого поранення в голову під Іловайськом.

Повідомляє Umanportal.