На Кортумовій горі віддали шану 28-ом розстріляним членам ОУН

0
1217
Сьогодні, 26 листопада, на Львівщині вшанували пам’ять членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами 25 листопада 1942 року.

Зокрема, на Кортумовій горі державні діячі та громадськість вшанували пам’ять 28-ох націоналістів покладанням квітів до пам’ятного хреста.

Опісля, зійснили чин поминальної панахиди.

Також відбулось громадське віче.

Історична довідка:

У північно-східній частині Янівського кладовища, на північному схилі Кортумової гори, знаходиться могила 28-ми членів ОУН 1941 р. Андрія П’ясецького– пластуна, вченого, політичного та громадського діяча, та міністра українського уряду Ярослава Стецька.

Трагічна подія сталася пізньої осені, 25 листопада 1942 року. Гітлерівські окупанти привели на схил Кортумової гори (поряд розташовувався німецький табір для полонених, на цій же горі), що у Львові, українських заручників. Серед заручників було 28 в’язнів тюрми Лонцького. На зустріч зі смертю йшов і 33-річний львівський науковець, міністр лісу уряду Ярослава Стецька – Андрій П’ясецький.

Формальна причина – відповідь за вбивство українськими підпільниками  Сендеги – офіцера німецької поліції (під час втечі із засідки, саме Д. Маївський, провідний член ОУН, відстрілюючись, вбив двох німецьких офіцерів, серед яких і Сендега). Помстою фашистів стають розстріли у Галичині в’язнів тюрем – не тільки членів ОУН, а й близько 100 свідомих українців, громадських діячів, зокрема, 28 в’язнів у Львові.в ОУН, а й близько 100 свідомих українців, громадських діячів, зокрема, 28 в’язнів у Львові.