На Львівщині можуть заборонити відвідування школи дітям, які не вакциновані

0
1908

На Львівщині вперше в Україні проведуть масову кампанію зі збільшення рівня вакцинації від кору серед школярів Про це під час прес-конференції у Львівській облдержадміністрації 3 січня заявила керівниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

Про це повідомляє Захід Нет.

Вакцинація не буде примусовою, однак Уляна Супрун нагадала про існування наказу МОЗ про недопуск до навчання невакцинованих дітей.

«Вже 54 тис. людей захворіли і 21 людина померла від захворювання, яке можна дуже легко попередити вакцинацією. В Україні зараз є понад 800 тис. доз вакцини проти кору. Ми розпочинаємо у Львівській області спеціальну кампанію, щоб вакцинувати у школах майже 20 тис. тих дітей, які не були вакциновані і які вже ходять до школи», –заявила Уляна Супрун.

За її словами, впродовж місяця на Львівщині будуть збирати інформацію про те, де є невакциновані діти. У цей же період із батьками, вчителями та медпрацівниками проводитимуть роз’яснювальні бесіди про необхідність вакцинації. Щеплення проводитимуть у школах під час візитів так званих мобільних бригад.

«Мобільні бригади приїжджатимуть від школи до школи, в області є 52 навчених експертів щодо вакцинації, вони будуть у відрядженні від своїх основних місць роботи. Батьки, які не захочуть, щоб діти вакцинувались у школі можуть звернутись до свого лікаря і показати, що дитину вакцинували», – пояснила Уляна Супрун.

Водночас гендиректор «Центру громадського здоров’я МОЗ України» Володимир Курпіта зазначив, що вакцини від кору закуповуються Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і мають відповідні сертифікати якості.

«На сьогодні є вакцини двох виробників – це вакцина PRIORIX виробництва Бельгії і вакцина Сполучених Штатів Америки. Інших вакцин проти кору в Україні не має і не може бути використано на даний момент. У Львівській області знаходиться 52 тисячі доз вакцини. На даний момент в області є 29 тисяч дітей, які свого часу не отримали щеплення і 20 тис. з них навчаються в школах. Наше завдання запобігти тому, щоб ці діти не хворіли», – розповів Володимир Курпіта.

https://zaxid.net/news/