На Львівщині СБУ виявила масштабні махінації заробітчан з соцвиплатами

0
2763

Співробітники Управління СБ України у Львівській області викрили механізм махінацій із соціальними виплатами у Турківському районі.

Йдеться про осіб, які доглядають за інвалідами першої групи або тими, хто досяг 80-річного віку, повідомляє прес-служба Управління СБУ у Львівській області. Відповідно до урядової постанови, держава виплачує таким людям компенсацію та сплачує за них єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Як встановили оперативники спецслужби, впродовж 2014 – 2018 років 220 доглядальників з Турківщини впродовж довготривалого часу перебували за кордоном і, фактично, неправомірно отримували гроші з бюджету за ті послуги, які не надавали. Тим самим держава втратила понад 800 тисяч гривень.

За матеріалами СБ України поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Також у межах слідчих дій досліджується наявність у діях чиновників управління соцзахисту Турківської РДА ознак службової недбалості та зловживання владою.