На засідання оргкомітету у Львові обговорили, як відзначатимуть рік Степана Бандери на ОУН (ФОТО)

0
1541

Сьогодні, 15 січня,   відбулося засіданння оргкомітету з нагоди  проведення відповідних заходів до 90-річчя створення ОУН на Львівщині.

На засіданні обговорили основні напрямки соціальної, просвітницької та навчальної діяльності на території Львівської області до вшанування Українського визвольного руху, повідомляє  наш кореспондент.

Відповідно до програми засідання, оргкомітет обговорив та запропонував упродовж 2019 року, який проголосили роком ОУН та Степана Бандери, здійснити комплекс заходів за такими напрямками:

  • Вшанування пам’яті активних діячів ОУН, зокрема: Степана Бандери, Євгена Коновальця, Петра Федуна, Олега Ольжича, Романа Шухевича, Василя Біласа та Дмитра Данилишина, Василя Кука, Юліана Головінського, Петра Олійника, Івана Климіва, Володимира Горбового та інших;
  • Відзначення пам’яті Січовиків Карпатської України, 78-ї річниці проголошення Акту відновлення Української державності, 75-ї річниці створення УГВР у с. Сприня Самбірського району;
  • Організація молодіжного фестивалю “Зашків”;
  • Створення тематичних фотовиставок про діяльність ОУН, покази кінофільмів на цю тематику, а також проведення бесід, лекцій з учнями й студентами, зокрема заохочення до виїздних екскурсій з молоддю до музеїв та місць поховань Героїв ОУН;
  • Впорядкування могил та місць поховань діячів ОУН на Львівщині та поза межами України.
  • Поширення та перевидання відповідної літератури про українських націоналістів.

“В рекомендаційному режимі запроваджувати звучання гімну Українських націоналістів на усіх заходах, які відбуватимуться з нагоди вшанування 90-річчя ОУН на Львівщині. Та проведення молодіжного форуму імені Євгена Коновальця з представниками інших регіонів України у Львові”, – запропонував громадський активіст Михайло Яворський.

Учасники оргкомітету також зауважили, що було б доречно за цей рік всіляко підтримати та вшанувати ще живих діячів ОУН, які, зокрема, проживають на Львівщині, та допомогти їм фінансово, матеріально, і по-можливості, організувати разом з ними зустрічі для молоді.

“3 лютого буде проведено відповідні заходи для вшанування 90-річчя створення ОУН, до організації  якого маємо підійти комплексно. Важливо, щоб упродовж року ми посилено організовували тематичні уроки та лекції про наших героїв у школах та університетах. Буде створено нові таблиці, пам’ятні  дошки та пам’ятники видатним діячам ОУН. Слід також акцентувати свою увагу на  поширенні науково-методичних і навчальних матеріалів про національно-визвольну боротьбу, для того, щоб про цю сторінку в нашій історії ми залишили пам’ятний слід” – зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.