Наймолодший український моряк-полонений написав листа із російського СІЗО (ФОТО)

0
1436

Наймолодший  полонений серед 24-ох українських моряків, Андрій Ейдер написав  у своєму новому листі з російського СІЗО про умови утримання в’язнів та бажання повернутися додому.

Відповідну  фотографію листа Ейдера на своїй сторінці  у Facebook опублікувала українська журналістка Таїсія Турчин.

“Умови …можна сказати нормальні. Є книги, електрочайник, холодильник, батареї гріють, могло бути набагато гірше. Рани загоюються, вже можу нормально ходити, кульгаю. По сходах підніматися та спускатися важко, на жаль, сильне навантаження на ноги, як би це смішно не звучало. Руками за поручні тримаюся  та так йду. Банально поки не можу ногу лежачи вертикально догори підняти, немає сили” – пише хлопець.

За словами Андрія Ейдера, він мріє, щоб їх відпустили додому хоч до кінця січня, але усвідомлює, що, імовірно, цього не станеться. “Ці допити, зустрічі з різними людьми. Найважче – дивитися у вікно та бачити у далині сотні машин, людей, які вільні. Здається, ось вона, – свобода, вона так далеко і так близько. Сподіваюся на швидке політичне рішення. Бо насправді часу пройшло поки мало. Не хочеться щоб про нас забували, бо 24 людей сидять просто так в СІЗО в чужій країні. Всі ці люди – військові, вони служать народу України. Хочеться, щоб народ пам’ятав”,  – йдеться в листі.

Нагадуємо, що 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя, проте під час їхнього російське судно протаранило український буксир. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. 24-ох українців взяли від варту, наймолодшому серед них, Андрію Ейдеру, 18 років. Спочатку їх  звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада полонених  вивезли до СІЗО Москви.