Один із столичних театрів повністю перейшов на українську мову

0
2638

Художній керівник столичного театру «Актор», театральний продюсер Слава Жила заявив про повний перехід його театру на українську мову.

«Протягом наступного року театр «Актор» повністю перейде на українську мову і повірте, якщо спектаклі популярні, то глядачеві неважливо як до нього звертаються, хоч на китайській», – написав він у Facebook.

Жила відзначив, що говорив на тему мови спектаклів з литовським режисером Йонасом Вайткусом. Той розповів, що ввів субтитри на литовській і почав ставити спектаклі на литовській в театрі російської драми Вільнюса.

Очільник театру відзначив, що російською мовою артисти в столиці розмовляють погано. За його словами, раніше Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки запрошував викладачів з Пітера, але «це не особливо рятувало».

«[Я] люблю російську мову. У мене батьки кияни і я вільно володію російською та українською, в запасі є і англійська. Але ми так ніколи не ідентифікуємо себе і нашу культуру, якщо будемо і далі ростити за бюджетний рахунок неавтентичних носіїв мови», – відзначив він.

Театр «Актор» був заснований у 1987 році відомим актором театру і кіно, народним артистом України Валентином Шестопаловим. Має комунальну форму власності.

обещанное в понедельник третье скандальное заявление о языкекогда я пришел руководить театром, он был на сто…

Опубликовано Славой Жылой Понедельник, 24 декабря 2018 г.