Пораненим українським морякам не дають ліків в Російському СІЗО з початку року

0
1721

З початку 2019 року пораненим українським морякам, яких захопили  у Керченській протоці, не надають необхідні ліки в російському СІЗО “Матроська тиша”.

Про це розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в ефірі  телеканалу “Прямий”, передає Громадське.

За словами Денісової, цю інформацію вона отримала від українських консулів, яким вдалося відвідати моряків.

“На жаль, можу засвідчити про те, що з нового року жодні ліки нашим пораненим не надаються. Хоча вони потребують ще лікування, підтримки, реабілітації, дій від лікарів”, — заявила  Денісова.

Про стан поранених відомо, що у Андрія Артеменка з катера “Бердянськ” ще погано рухається ліва рука (у ній досі є уламок), йому повторно робили рентген. В Артеменка вже відновився зір. У наймолодшого моряка Андрія Ейдера вже відновився рух ноги й він самостійно ходить —“Але всі поранення ще є, він хворіє і потребує допомоги”. У працівника СБУ, Василя Сороки, кисть ще працює погано, але він вже може стиснути її в кулак — у нього поранення руки. Втім цю інформацію надали лише самі моряки, жодних офіційних довідок про стан здоров’я полонених Денісова та адвокати не мають.