“Потужний наступ на дипломатичному фронті”: Юлія Тимошенко розповіла, що зробить на посаді президента України (ВІДЕО)

0
1938

22 січня, в Києві відбувся Форум Єднання та офіційний з’їзд ВО “Батьківщина”, на якому лідера партії Юлію Тимошенко одноголосно висунули кандидатом в президенти України.

Про це повідомляє наш кореспондент.

Офіційно відкривав патрійний  з’їзд Блаженніший Філарет молитвою за Україну. На заході також вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих українських військових та кіборгів, що боронили Донецький аеропорт. З офіційним зверненням від сім’ї Тимошенко виступила її донька Євгенія. Послухати про Новий курс України, який пропонує команда Юлії Тимошенко, зібралося тисячі людей.

Лідер “Батьківщини” розповіла про свої основні стратегічні цілі та пояснила, які конкретні кроки робитиме на посаді президента України:

“Я чесно визнаю, що  робила помилки. Я така ж сама людина,  які  ви. Так, я  помилялася, але робила це щиро. За багато років мені  також довелося випробувати   на собі  зради,  і тому ніколи, ані людям, ані країні я не завдам цього болю. Ми пройшли через всі терні, тортури і знущання, а зараз ще й проходимо  через війну. Ми вже знаємо все про неуспіх. Навчилися плакати без сліз, але попри все – встояли, збереглися. Зберегли свою мову, культуру та національну гідність. Я знаю напевне: Україна від сьогодні розпочинає нову епоху: успіху, процвітання,  поступу до потужної величі. Це моя мета, від якої не відступлю, саме тому балотуюся сьогодні в президенти”.

За словами Тимошенко, теперішні вибори – це звільнення держави від власного, внутрішнього загарбника. “Наша держава вступила в період найбільшої в своїй історії руїни, кризи та бідності. Замість реформ сьогодні знищено всі можливі галузі економіки, освіта і наука – ходять по лезу, знаходяться в стані ліквідації. Україна посіла перше місце в світі по рівню корупції. Ми стали найбіднішою країною Європи. В цій страшній ситуації ті,  хто керує країною,  зараз стали на шлях мародерства  на своїй власній землі. Їх влаштовує ця ситуація, вони спекулюють війною. Тому ми маємо йти шляхом Сингапура та Скандинавських країн в освітній сфері. Сьогодні у світі  головний ресурс – це не сировина, корисні копалини чи індустріальні ресурси, головний ресурс і сила світу – інтелектуальні та освічені люди. І тільки якщо  перестанемо  платити нашим  вчителям зараз менше, ніж прибиральницям в Адміністрації Президента,  ми зможемо мати країну, яка на сотні років випередить всі інші. Зараз у світі головним об’єктом уваги є школи і університети, і в нас буде так само”.

Тимошенко пояснила, що Новий курс України, який пропонує її команда, має 5 ключових напрямків: нова стратегія миру і безпеки, нова Конституція, що створить основи для державного відродження, а не руйнування країни зсередини, нова економічна стратегія, соціальна доктрина, молодіжна політика.

Лідер ВО Батьківщина розповіла, що лягло у основу нової стратегії миру та безпеки:

“Я отримала відкритого листа з фронту від командира роти Семена Салатенко, де він пояснив, яка ситуація в армії зі слів самих воїнів, а не з високих кабінетів наших політиків. З його листа стало зрозуміло, що армію треба будувати щохвилини і не втрачати часу. На фронті  є багато фахових людей, які знають краще за нас, як вести війну та перетворити радянську армію на сучасну армію НАТО.  Ці люди бачать ворога в очі щодня і знають, як перемагати. Наші військові також розуміють всі стратегічні недоліки армії, і їм це болить. Тож я вважаю, що саме цим людям треба дати слово в цьому питанні. Ми вже організували  Воєнний кабінет, що розробляє цю нову стратегію миру та безпеки та працює над планом конкретних кроків глибокого реформування армії за стандартами НАТО, цю команду координує Андрій Сенченко”.

Юлія Тимошенко зазначила, що саме в день Злуки Україна відзначає ще одну пам’ятну подію та згадує загиблих в Донецькому аеропорту “кіборгів”,  яких зараз можна вважати найвищим стандартом військової доблесті та честі. “Нам є на кого рівнятися, кіборг, для всіх нас – український герой. Сто кіборгів тоді загинули, захищаючи упродовж  242-х днів термінали аеропорту.  Тепер – це ще одна Небесна сотня і ми обов’язково назвемо відбудований Донецький аеропорт на честь наших кіборгів”.

Вшанування пам’яті кіборгів та всіх загиблих українських воїнів хвилиною мовчання

Лідер “Батьківщини”  запевнила, що той міф, який будують щодо некомпетентності на нездатності жінки керувати країною – не про неї.

“Я знаю, що я, як жінка, на відміну від теперішнього президента чоловіка, точно не буду робити такі речі: не постачатиму зі своїх приватних заводів небоєздатну низькоякісну техніку для нашої армії,  ніколи не поставлю військових контрактників в такі умови, щоб вони тисячами звільнялися  з армії, бо про їхнє життя ніхто не думає. Я не матиму на території країни-агресора власного бізнесу і не платитиму  в бюджет Росії сотні мільйонів доларів податків, за рахунок яких потім проти нас ведуть війну. Ось так виглядатиме жінка- головнокомандувач. Відповідно, на цій посаді я робитиму все необхідне, що від мене залежить для держави і людей”.

Тимошенко пообіцяла організувати “потужний наступ на дипломатичному фронті”, шляхом повернення України до Будапештського меморандуму, підписаного 1994 році з країнами ЄС та США.

“Хочу нагадати вам, що Україна відмовилася від ядерної зброї взамін на підтримку та захист нашої цілісності з боку найсильніших країн світу. Тоді США, Велика Британія та Росія надали нам гарантії недоторканості наших кордонів та незастосування проти нас військової агресії. Саме ці гарантії зафіксовані у міжнародному документі – Будапештському меморандумі. Ми маємо з вами повне право очікувати результативних дій від країн-гарантів, які підписали цю угоду. Повернення до умов цього меморандуму і захист від російської агресії – це першочергове завдання нового президента” – зауважила Тимошенко.

Кандидат в президенти також заявила, що поверне Україні Крим і Донбас, які завжди були і будуть українськими .

Тимошенко підсумувала: “Ці біди, які відбулися з нами напряму залежать від того, як безглуздо побудоване зараз управління нашою державою. Всю цю систему треба міняти докорінно, шляхом зміни Конституції. Мені кажуть, що маємо спочатку навчитися правильно жити за тією, що є, але, скажіть мені, як? Якщо за всі ці роки не навчилися, то це означає, що така Конституція нам не підходить. Ми створимо новий документ, Конституцію, за якою українці знову стануть  господарями на своїй землі”.