Рейтинг потужності армій сусідів України: кого Україна значно переважає, а кому поступається

0
3549

Україна знаходиться в досить цікавому і одночасно непростому геополітичному розташуванні. Навіть всесвітньо відомий геополітик Самюель Гантінгтон говорив, що на території України відбувається “зіткнення цивілизацій”. Та як би нашу країну між собою не ділили наші сусіди протягом століть, але ми вистояли і маємо власну незалежну державу, бо ми українці – незламні!

 Хто б не говорив, що час типових воєн минув і зараз головну роль відіграє “геоекономічна війна”, та все ж ніхто в світі не збирається розброювати власні національні армії та ба більше того багато країн нарощує свою військову міць в геометричній прогресії. Останні 5 років Україна фактично живе у стані неоголошеної війни з Росією, тому зараз саме варто роздумувати над нашою військовою потугою і можливість її покращення.

Вашій увазі рейтинг потужності армій країн-сусідів України і самої України. Рейтинг складенний на основі досліджень видання Business Insider.

Чому на основі данних саме цього видання? Відповідь дуже проста – тому, що вони застосували комплексний підхід і вирахували коефіцієнт військової потужності 25 найсильніших армій Європи.

Основними показниками, які вони враховували є:

Power Index rating – Показник індексу потужності (узагальненний показник на якому формувався рейтинг)

Total population – Загальна кількість населення

Total military personnel – Загальна кількість військовослужбовців

Total aircraft strength – Загальна повітряно-військова сила

Fighter aircraft – Винищувачі

Combat tanks – Бойові танки

Total naval assets – Загальні військово-морські засоби

Defense budget – Оборонний бюджет

В нашому рейтингу останнє 8 місце серед усіх армій сусідів України займає Молдова, яка навіть не увійшла у топ-25 армій Європи.

Згідно рейтингу видання 23 місце з 25 найсильніших армій Європи посідає Словаччина, а серед усіх сусідів України і самої звісно України, ця країна посідає передостаннє 7 місце.

Як би окремі угорці не “горіли” сепаратизмом і бажанням забрати Закарпаття, та потужність їхньої армії бажає кращого. У європейському рейтингу ця країна займає 19 позицію. В нашому рейтингу Угорщина посідає аж 6 місце.

Білорусія займає 17 місце за потужністю армії у рейтингу всіх Європейських країн. А в нашому рейтингу серед армій сусідів України займає 5 місце.

Румунія займає 16 місце за потужністю армії у рейтингу всіх Європейських країн. А в нашому рейтингу серед армій сусідів України займає 4 місце.

Україна увійшла у Топ-10 країн Європи за військовою пожужність і посідає почесне 10 місце. А в нашому рейтингу серед армій сусідів України, сама Україна займає 3 місце.

Обігнати Україну згідно цього рейтингу змогла Польща. І зайняла 8 місце за потужністю армії у рейтингу всіх Європейських країн. А в нашому рейтингу серед армій сусідів України займає 2 місце.

Як не прикро, та найсильнішою у Європі є російська армія, яка зайняла 1 місце у цьому рейтину. І у нашому рейтингу армій сусідів України, росія зайняла 1 місце.

Отже, рейтинг армій країн-сусідів України наступний:

  1. Росія
  2. Польща
  3. Україна
  4. Румунія
  5. Білорусь
  6. Угорщина
  7. Словаччина
  8. Молдова

Загалом, це рейтинг дуже відносний, адже більшість країн-сусідів України входить до військового блоку НАТО, що кардинально змінює співідношення сил. Також багато експертів вважає, що потенціал української армії не до кінця врахованно, адже значна частина техніки в України все ще є замороженною, а ще більше такої техніки не обліковано, крім того Україна має значно вищий науково-технічний потенціал військового блоку порівняно з іншими країнами. Звичайно і наявність ядерної зброї значно підвищило б Україну у цьому рейтингу, але час не вернеш, хоча потенціал все ще збережено для відновлення ядерного зброї.

Варто вірити, що ми ставатимемо сильнішими і активно рухатимемося до цього, тоді нам і ніяка росія не страшна.

Андрій Пшик, спеціально для ІА “Цинічний Львів”