“Робимо те, до чого байдужа поліція”: громадські активісти у Львові охороняють парк Знесіння

0
1293

Вже не перший рік навколо парку Знесіння у Львові точаться скандали, пов’язані із незаконним будівництвом на його території, систематичній злочинній вирубці дерев та постійного недбальства з боку відпочивальників, які засмічують природньо-історичний комплекс.

Як виявилося, місцева поліція байдуже ставиться до охорони чи не єдиної зеленої зони всередині урбанізованого Львова, відтак славнозвісний парк взялися охороняти громадські активісти.

“Пів року тому до нас звернулася директорка парку пані Уляна Тарас з проханням одноразового патрулювання  території, оскільки, як стало відомо, контракт із охороною в неї закінчився. У поліції заявили, що в них недостатньо людей для цієї роботи, а в НГУ взагалі пояснили, що мають важливіші справи, ніж охороняти “просто дерева”. Виявилося, що  візитну карту Львова, величезну незайману зелену територію, що стала окрасою міста та ідеальною відпочинковою зоною, стало просто нікому охороняти. Ми не могли  залишатися байдужими та почали на постійній основі співпрацювати з керівництвом парку” – розповів громадський активіст,  керівник Національних Дружин Львова Андрій Бондар.

Активіст пояснив, що  на території парку неодноразово здійснювалася незаконна вирубка дерев, яку ініціювали жителі селища, що розташоване неподалік. Зокрема, у весняний та літній сезони,  з кількістю туристів та відвідувачів зростає рівень засмічення природньо-архітектурної пам’ятки. Тепер у парку Знесіння Національні Дружини почали  організовувати толоки, постійне прибирання та патруль території.

“Місцеві та відпочивальники нас впізнають і тепер завжди прибирають за собою сміття. Напевно, в цьому і є наша найбільша мотивація – перевиховати в людях недбале ставлення до природи та навчити їх відпочивати в таких місцях правильно. Кожен хоче порядку та чистоти, але тільки невелика кількість людей просто стає і починає щось для цього робити. Коли йдеться про збереження природної окраси нашого міста – не можна бути байдужим” – зазначив Андрій Бондар.