В країні-агресорі переконують, що полонені українські військові одужали

0
1662

“Жодних скарг на стан здоров’я немає”, – так зазначають у Росії.

Уповноважена з прав людини в Москві Тетяна Потяєва стверджує, що двоє з трьох поранених українських моряків — Андрій Артеменко і Андрій Ейдер — одужали.

Про це російський омбудсмен повідомила агентству Интерфакс після того, як 22 січня відвідала трьох поранених українців.

За її словами, вони закінчують реабілітацію і незабаром їх переведуть з “Матроської тиші” до СІЗО “Лефортово”. Третій поранений, Василь Сорока, майже видужав, він продовжує лікування.

“В Артеменка, який був поранений у руку, — повне відновлення, він отримує останні процедури з реабілітації. В принципі, він здоровий, його нічого не тривожить, у нього нічого не болить”, — розповіла омбудсмен.

За її словами, Андрій Ейдер, який мав важкі поранення обох ніг і не міг пересуватися, зараз почуває себе добре.

“Із нього знято всі шини, прибрано милиці, він ходить самостійно, робить зарядку. Рани затягнулися, вся рухова активність відновлена. Жодних скарг на стан здоров’я немає”, — стверджує Потяєва.

У Василя Сороки, у якого була важко поранена рука, рана нібито затягнулася, гіпс знятий, проте рука залишається припухлою.

“Йому купили еспандер, він займається й отримує все необхідне під контролем лікаря. Йому роблять ванночки та перев’язки. Десь на 80% він видужав, ще 20% має бути реабілітація”, — заявила Потяєва.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру “Яни Капу” і двом катерам “Бердянськ” і “Нікополь”. Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем “Дон”. Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

Повідомляє ТСН.