Росія під вибори скупляє акаунти українців у Facebook і Twitter – СБУ

0
1392

Служба безпеки України заявляє, що зафіксувала масові спроби спецслужб РФ використовувати акаунти українців у соцмережах для впливу на вибори 2019.

Про йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

“Оперативники СБ України встановили, що до реалізації цього механізму залучається ТОВ “Агенство Інтернет Досліджень” (ООО “Агентство Интернет Исследований”), яке, за отриманими від партнерів даними та власною інформацією СБУ, причетне до розвідувально-підривної діяльності РФ та втручання у виборчі процеси багатьох демократичних країн світу”, – сказано у повідомленні.

Силовики начебто отримали інформацію, що напередодні президентських та парламентських виборів в Україні у 2019 році до громадян України “від цієї російської “фабрики тролів” почали надходити пропозиції нібито від комерційно зацікавлених осіб”.

В СБУ заявляють, що українським користувачам за винагороду пропонується надати тимчасовий доступ до так званого рекламного кабінету акаунтів у соціальних мережах “Facebook” та “Twitter” для “начебто поширення через них таргетингової реклами та просування комерційних інтересів”.

“Насправді отримані представниками країни-агресора права доступу до акаунтів українців у соціальних мережах будуть використані спецслужбами РФ для проведення розвідувально-підривної діяльності, маніпулювання суспільною свідомістю, втручання у передвиборчі процеси, а також поширення антиукраїнських матеріалів, спрямованих на дестабілізацію суспільно-політичної обстановки в державі”, – заявили в СБУ.

Крім того, у відомстві заявили, що відповідальність за можливі протиправні дії буде нести особа, яка зареєструвала акаунт у соцмережах.