СБУ затримала українського військового, який працював на російську розвідку

0
1456
фото: rbc.ua

У Миколаївській області СБУ викрила проросійську агентурну мережу російської воєнної розвідки.

Про це повідомила ТСН з посиланням на представника Департаменту контррозвідки СБУ Володимира Нестюка.

“20 грудня було затримано її (мережі – прим.ред.) керівника, громадянина України 1961 р.н., капітана першого рангу ЗСУ в запасі, який також має російське громадянство. Було встановлено, що він був завербований кадровим співробітником ГРУ генштабу ЗС РФ у Севастополі та неодноразово виїжджав до анексованого Криму для проведення агентурних зустрічей”, – розповів силовик на брифінгу.

За словами Нестюка, агент разом зі своїми поплічниками здійснював збір та передачу інформації з обмеженим доступом про функціонування підрозділів на території Очаківського гарнізону, а також їхнє залучення до проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі.

Також контррозвідники встановили, що останнє завдання від російських кураторів полягало у створенні підпільної організації для проведення різного роду заходів із дестабілізації ситуації в регіоні та подальше керування нею.

“За місцем проживання агента було зібрано документальні матеріали скоєння ним злочину – засоби зв’язку з російськими розвідниками, комп’ютерну техніку, електронні накопичувачі інформації, на яких оброблялися зібрані відомості, а також документальні матеріали, зокрема з обмеженим доступом”, – резюмував Нестюк.

Наразі українському військовому оголошено підозру за ст. 111 Кримінального кодексу (Державна зрада) та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці.