США  повернуть картину відомого українського живописця, яку незаконно вивезли за кордон (ФОТО)

0
1412

Посольство України в США разом зі Службою зовнішньої розвідки України у співпраці з ФБР проводять процедуру повернення картини художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка у часи Другої світової війни була втрачена з Дніпропетровського художнього музею та згодом опинилась в США.

Про це повідомляє посольство України в США.

Зараз триває фінальний етап розгляду судом позову, за результатами якого картина має бути офіційно повернена Сполученими Штатами до України. Для підтвердження походження картини саме з Дніпропетровського музею Посольство передало в суд необхідні докази та очікує передачі полотна.

Відомо, що посол Валерій Чалий отримав листа від американців, в якому вони інформують, що картина перебувала у США останні 30 років, втім вони не знали, що вона була вкрадена та незаконно вивезена з України. Вони вітають відновлення справедливості і висловили впевненість, що цей мистецький доробок повернеться до своїх правочинних власників – народу України.

Михайло Панін (1877-1951) – відомий український живописець родом із Дніпропетровщини. Заслужений діяч мистецтв. В 1902–1911 роках навчався у Петербурзькій академії мистецтв, учителем був професор Василь Євменович Савинський, серед його вчителів був і Ілля Рєпін. За картину «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» одержує звання художника.