Томос про автокефалію Православної церкви України віряни побачать на Різдво

0
1550

На Різдво 7 січня у Софійському соборі за участю президента України Петра Порошенка і митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбудеться літургія, на якій продемонструють томос про надання автокефалії Православній церкві України.

Про це повідомляється на сторінці митрополита Епіфанія у Facebook.

“Як видимий знак підтвердження церковної автокефалії й незалежності в соборі Святої Софії – Премудрості Божої під час богослужіння перебуватиме довгоочікуваний томос – документ, який Вселенський Патріарх Варфоломій 6 січня 2019 р. передасть главі Православної Церкви України Блаженнішому Митрополиту Епіфанію. Після літургії томос буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожний бажаючий зможе його побачити в будь-який день з 8-ої години ранку до 18-ої години вечора”- йдеться у повідомленні.

Богослужіння розпочнеться 7 січня о 10:00. У спільній молитві запланована участь президента України, голови Верховної Ради України, народних депутатів України, членів Кабінету міністрів України, української інтелігенції, капеланів та волонтерів. Відомо, що під час літургії видимим знаком підтвердження церковної автокефалії й незалежності буде томос – документ, який Вселенський патріарх Варфоломій 6 січня передасть митрополиту Епіфанію. Вхід до собору Святої Софії та на його територію під час богослужіння буде обмежений. Віряни матимуть змогу спостерігати за літургією з великого екрану на Софійській площі.