У Києві ювелірний магазин, під час обшуків, пограбували самі ж прокурори та поліцейські

0
1781

Ювелірний магазин відсудив у держави 25 млн гривень за пограбування під час обшуку.

Господарський суд Києва на користь ТОВ “Часовий салон “Кристал” стягнено з державного бюджету 25,4 млн грн збитків, що були завдані під час обшуку, з участю прокурорів та поліцейських. Про це повідомив “Судовий репортер” посилаючись на відповідне рішення суду, — пише видання “Znaj.ua”.

За даними видання, 20 серпня 2014 року, на підставі ухвали суду у приміщенні київського магазину “Граф”, де здійснювало господарську діяльність ТОВ “Часовий салон “Кристал”, проведено обшук і вилучено ювелірні вироби та годинники. “За заявою директора магазину відкрито три кримінальні справи за фактом крадіжки, привласнення майна, перевищення повноважень і зловживання владою, службового підроблення”, — йдеться у публікації.

Повідомляється, що у заяві йшлося, що працівникам не дозволили бути присутніми при обшуку, а коли прокурори і слідчі покинули приміщення, то там все було вверх дном, вітрини розбиті, виявлено відсутність товару, а також грошей, які зберігались у сейфі. Аудит та інвентаризація офіційно підтвердили нестачу.

“23 вересня 2014 року прокуратура Києва справу, в якій проводився обшук, закрила у зв’язку з відсутністю складу злочину”, — йдеться у повідомленні. За інформацією видання, за понад 3 роки, справа не зрушила з місця і досі перебуває на стадії підготовчого засідання. У кримінальній справі “Часовий салон “Кристал” було визнано цивільним позивачем, але у 2018 компанія цей позов відкликала.

Господарський суд Києва вирішив, що позивач обґрунтував протиправність поведінки співробітників прокуратури під час обшуку. При цьому відеозапис з камери магазину, яка працювала в момент обшуку, суд не прийняв як доказ, оскільки він не засвідчений електронним підписом.

“Суд визнав збитки магазину в сумі 25,4 млн грн — це вартість зниклих товарів, станом на серпень 2014 року, як її оцінив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз”, — сказано у публікації.