У Львові відкрили меморіальну таблицю Героєві Небесної Сотні Дмитру Чернявському

0
1670

У середу, 21 листопада, у Львові відбулося урочисте відкриття меморіальної таблиці на честь загиблого воїна Небесної сотні та Героя України Дмитра Червнявського.

На посвяченні таблиці були присутні батьки загиблого, представники духовенства, місцевої влади та студенти, повідомляє наш кореспондент.

Пам‘ятну дошку було встановлено та посвячено на будинку економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, де Дмитро навчався на економіста. Хлопець був єдиною дитиною в сім‘ї Олександра і Людмили Чернявських. Народився на Донеччині, а згодом поїхав здобувати вищу освіту до Львова. Мати загиблого розповіла, що хлопець був доброю та радісною дитиною, дуже любив подорожувати і вчитися, захоплювався історією України та навіть збирався вступати до Львівської семінарії. Відомо, що 22-річний Дмитро Червнявський загинув у нерівному бою з проросійськими «тітушками» під час мітингу «За єдність України» в Донецьку 13 березня 2014 року. Його нагородили орденом Золотої зірки та званням Героя України вже посмертно.

«Ця скромна українська дитина була обрана Богом, щоб показати нам, українцям, як потрібно любити свою землю. Зараз в нас борців багато, та хтось бореться за державу, а хтось за владу. Дмитро Червнявський є прикладом для нас тієї справжньої боротьби за Україну», – зазначив ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник. Над меморіальною таблицею працювали: відомий львівський скульптор Ярослав Скакун та архітектори Орест Скоп і Петро Свистун. «Мені б дуже хотілося, щоб ця таблиця стала тим нагадуванням для молодих людей, які проходитимуть повз неї, щоб їхнє життя не минало даремно. Нехай вони думають про світле та високе, про те, за що не шкода віддати своє життя» – розповіла мати загиблого Людмила Чернявська.