“Укрзалізниця” має намір протягом року кілька разів підвищити тарифи

0
1289

Залізничний монополіст “Укрзалізниця” протягом 2019 року має намір кілька разів підвищити тарифи на пасажирські перевезення, а також на перевезення вантажів.

Згідно з проектом фінплану компанії, в 2019 році “Укрзалізниця” планує отримати понад 109 млрд гривень чистого доходу. Це може виявитися майже на 28% більше, ніж компанія очікує отримати за підсумками 2018 року.

Левову частку цих коштів – понад 89 млрд гривень – УЗ планує заробити за рахунок перевезення вантажів. Отримати таку суму в компанії мають намір, в тому числі, за рахунок подорожчання вартості послуг. Протягом цього року пропонується чотири рази підвищувати тарифи на перевезення вантажів з урахуванням зростання цін на промислову продукцію в 2018 році (індекс цін виробників промпродукції). Зокрема, з 1 лютого на 16,6%, з 1 квітня – на 2,5%, з 1 липня – на 5% і з 1 жовтня – на 7,5%.

Доходи від перевезення пасажирів складуть значно скромнішу суму – близько 10,3 млрд гривень. Але “Укрзалізниця” розраховує на зростання вартості квитків з 1 квітня на 12%, і ще на 12% – з жовтня. Крім того, планує компанія і додаткове підвищення тарифів на пасажирські перевезення – на 13-21% – в залежності від категорії поїзда і типу вагона.

Нагадаємо, ціни на квитки в пасажирських поїздах в Україні з 1 жовтня 2018 року зросли на 12%.

У травні 2018 року набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури України про підвищення на 12% тарифів на залізничні пасажирські перевезення “Укрзалізниці”. Відповідно до фінансового плану “Укрзалізниці”, планувалося, що підвищення відбудеться в 2018 році двічі. Перший етап був запланований на 1 квітня, але згодом його перенесли на більш пізній термін через узгодження з Державною регуляторною службою і Мінекономрозвитку.

За матеріалами РБК-Україна