Уродженця Макіївки засудили за згвалтування і вбивство півторарічної дитини

0
4665

Сихівський районний суд на 15 років ув’язнив мешканця села Галичани Городоцького району Олександра Амельянова, який зґвалтував півторарічну річну доньку своєї співмешканки і побив її. Внаслідок отриманих травм дитина померла.

Про це повідомив Zaxid.net.

Цей злочин трапився увечері 2 листопада 2013 року. Олександр Амельянов залишився з хворою на ДЦП дівчинкою, віком 1 рік та 7 місяців, вдома удвох. Як встановило слідство, чоловік вступив з дитиною у статевий контакт неприроднім способом. Після цього він наніс дитині численні удари, що спричинило у неї внутрішню кровотечу. Через кілька годин дитина померла. У судовому вироку вказується, що мати дитини, повернувшись додому, разом з Амельяновим викупала дитину, зробила їй клізму та вклала спати. Пізніше жінка заявила правоохоронцям, що помітила на тілі доньки синці, але подумала, що це наслідки масажу, який їй іноді проводив Амельянов. Через кілька годин після купання дитина померла.

Експертиза тіла дитини виявила зовнішні та внутрішні травми, які могли статись лише після статевого контакту неприродним способом. Усі синьці на тілі дитини, за висновком експертів, були нанесені руками. Водночас судово-психіатрична експертиза показала, що Амельянов не страждає на психічні розлади та не є хронічним алкоголіком чи наркоманом. Відтак правоохоронці звинуватили Амельянова в насильницькому задоволення статевої пристрасті та в умисному вбивстві.

Під час судового засідання 11 жовтня 2018 року Амельянов не визнав свою провину і звинуватив у смерті дитини її матір. Він зокрема, сказав, що того дня дівчинка вивернулась з рук матері і впала, вдарившись об стілець, а після цього мати її ще побила. Це, на його думку, спричинило смерть дитини. Також він сказав, що намагався реанімувати дитину штучним диханням, а також дав їй кілька ляпасів по обличчю. Потім, за словами Амельянова, вони з дружиною вибігли на вулицю назустріч «швидкій».

Співмешканка Амельянова спочатку підтвердила цю версію подій, однак пізніше зізналась, що дитина з її рук жодного разу не падала. Покази Амельянова суддя Сихівського райсуду Дмитро Теслюк оцінив як неправдиві, які він подав, щоб уникнути відповідальності.

В судовому вироку також йдеться, що Олександр Амельянов був двічі судимим. У грудні 2003 році Шахтарський міський суд Донецької області (Амельянов народився в Макіївці на Донеччині) ув’язнив його на 7,5 років за грабіж. Майже одразу після виходу на волю у червні 2010 року здійснив крадіжку з проникненням уже на Львівщині, за що Жовківський районний суд ув’язнив його на 4 роки. Через три роки Амельянова достроково звільнили від відбування покарання.

Відтак взявши до уваги висновки експертиз, покази свідків та попередню судимість Амельянова суддя Дмитро Теслюк ув’язнив його за зґвалтування та вбивство дитини на 15 років. Строк відбуття покарання Амельянову зарахується з 16 грудня 2013 року – дня його затримання.

Цей вирок не набрав законної сили, бо ще не вичерпався час подання апеляційної скарги.