Вбивство політиків та власна “армія”: СБУ розслідує спробу захоплення влади в Україні

0
2365

Лідером заколотників виявився організатор так званого “Майдану 3.0”. 

Так званий “Перший національний український конгрес” оголосив усі органи влади України нелегітимними і поставив собі за мету силою повалити державний устрій в країні. Через це за організацію взялася Служба безпеки України.

Про це повідомляють Українські Новини із посиланням на матеріали суду.

У травні 2018 року у столиці Чехії Празі відбувся захід під назвою “Перший національний український конгрес” (ПНУК). Його учасники проголосили себе єдиним легітимним законодавчим органом влади України, а Верховну Раду, Генеральну прокуратури та Міністерство внутрішніх справ оголосили злочинними організаціями.

На тому ж заході “конгресмени” заявили про створення “Української народної армії”, завданням якої має стати протистояння з Національною гвардією та Національною поліцією, щоб силою захопити владу в країні.

Окрім того, учасники ПНУК створили “народний трибунал”, власну “спецслужбу” та “розвідку”, які мали “виносити вироки”, стежити та нападати на державних та політичних діячів.

На з’їзді у Празі “конгресмени” обрали єдиним кандидатом у президенти України активіста Євромайдану Івана Бубенчика, який підозрюється у вбивстві двох “беркутівців” у 2014 році. Проте вже у листопаді ПНУК оголосив недовіру Бубенчику.

У вересні 2018 року СБУ встановила, що підрозділи так званої “Української народної армії” діяли території Києва, Київської, Житомирської, Вінницької, Кіровоградської, Черкаської областей та міста Кременчук (Полтавська область).

Лідером ПНУК є Рустам Ташбаєв. Цей чоловік близько 20 років тому емігрувала до США, отримав там американське громадянство, але 2014 року повернувся до України.

Ташбаєв насамперед відомий, як організатор політичної акції “Майдан 3.0”. У червні 2015 року його прихильники встановили на Майдані намети, проте вони простояли недовго. Самого Ташбаєва затримали правоохоронці і депортували з України. Тодішній голова СБУ України Валентин Наливайченко заявляв, що провокаційний захід на Майдані фінансували терористичні організації “ЛНР” та “ДНР”.

Повідомляє ТСН.