Відомого львівського науковця намагалися затримати у Польщі через наявність української символіки (ФОТО)

0
2166
фото: Іван Кульчицький

17 листопада, Івана Кульчицького, викладача “Львівської політехніки”, Президента Агенції європейських інновацій намагалися затримати у Перемишлі, Республіка Польща, через наявність на його авто української символіки.

Про це науковець написав на своїй сторінці у facebook, прямо з місця події.

Як зазначив Іван Кульчицький, він вперше за стільки років зустрілись з явним проявом порушення прав і свобод громадянина України в Польщі, на яке правова система Польщі не може дати однозначної відповіді.

“Наc по дорозі заблокував польський хам, якому не сподобалася українська символіка на нашій машині. Викликали місцеву поліцію, для якої ситуація стала певним “менінгітом”, адже є явне порушення всіх дорожніх правил зі сторони їх громадянина, а з іншого боку цей громадянин висуває нам звинувачення у злочині відповідно до нового варіанту польського закону про заборону тоталітаризму, за яким нібито забороняється і певна українська символіка”.

“Для поліції і їх місцевого експерта стало проблемою ідентифікації суті справи, ми витратили декілька годин на різні описи і пояснення. Приватно поліція попросила зняти знак, мовляв вам можуть пошкодити авто на паркінгу і т. д.”, – підкреслив науковець.

Викладач “Львівської політехніки” вважає, що українське МЗС має дати українцям чіткі пояснення щодо того, що їх очікує в Польщі. На його думку, на цю ситуацію також повинні звернути увагу консули та політики.