З осколком у нозі добігти до «золота» Ігор Нескорених. Історія Богдана Оксентюка

0
1392

Ветеран Національної гвардії України капітан Богдан Оксентюк cтав одним з двох спортсменів, які поклали найбільше медалей до скарбнички збірної України на всесвітніх Іграх Нескорених-2018.

Богдан Оксентюк із когорти тих п’ятнадцяти найсильніших воїнів, які представляли нашу країну на Іграх Нескорених-2018 або «Invictus Games». «Invictus» перекладається з латини як «непереможний», «нескорений», «незламний». Це міжнародні змагання у паралімпійському стилі серед військових та ветеранів, які зазнали поранень, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки в зоні бойових дій.

Як зазначив засновник змагань принц Гаррі, Ігри покликані  показати силу спорту в сприянні психологічному та фізичному відновленню поранених військових, та продемонструвати, що є життя для людей з інвалідністю.

Ігри-2018 проводились 20-27 жовтня у Сіднеї (Австралія) і були четвертими за ліком.

Україна вперше взяла участь в «Invictus Games» у 2017 році, тоді наша збірна виборола 14 медалей (8 золотих та по 3 срібні і бронзові). Цьогорічний врожай ще медальніший – 15 учасників української команди здобули 20 нагород: 7 золотих, 10 срібних та 3 бронзових.  Ще якщо «порівняти з іншими країнами, де було понад 70 учасників,  то коефіцієнт у нас найвищий» –  наголосив капітан збірної України Сергій Ільницький.

Три нагороди до «синьо-жовтої» скарбнички приніс Богдан Оксентюк

Богдан спробував на смак медалі усіх ґатунків – завоював «золото» у легкій атлетиці (у бігу на 1 500 метрів), «срібло» та «бронзу» у плаванні (50 та 100 метрів вільним стилем). А змагатися чоловікові довелось з осколком у нозі, який «надбав»  під час поранення при гранатометному пострілі ВОГ-25 в зоні АТО в Авдіївці.

26-річний Богдан – уродженець Ковеля Волинської області, боєць окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України, який дислокується у Львові, учасник АТО з 2014 по 2018 роки.

Спочатку служив в Івано-Франківську (з червня 2013 по липень 2017 року), а далі підрозділ Богдана перевели до Львова.

“У 2014 році розпочався озброєний конфлікт на Сході України. Проросійські сили масово захоплювали адмінбудівлі, прагнучи окупувати певні міста сходу за кримським сценарієм. Мій підрозділ був серед тих військових формувань, яких першими залучили до оборони України. За день нас могли перекидати  у кілька різних локацій – зранку Харків, після обіду – Донецьк тощо» зазначив Богдан.

Хлопці були у гарячих точках АТО. Ходили й у розвідку, підбираючись впритул до ворожих позицій. В одній із таких розвідувальних операцій Богдан отримав осколкове поранення лівого стегна. Однак лікарі не ризикнули видалити уламок.

Буквально через чотири місяці Богдан вже повернувся на службу. І до самого 2018 року виїжджав на ротації в зону АТО. З липня 2018 року – офіцер запасу.

На Іграх Нескорених-2018 у Сіднеї Богдан не підвів усіх тих, хто вірив у нього та готував до змагань. Він та ветеран Збройних сил України киянин Володимир Король завоювали найбільше медалей для нашої команди – по три кожен. Хоча сам Богдан вважає неправильним рахувати, хто і скільки здобув нагород.